top of page

Taç Seramik Atölyesi, 1983 yılında İstanbul' da 300m2 bir alanda, artistik seramik üretimi ve seri üretime uygun bir alt yapıyla kurulmuştur. Duvar panoları, hediyelik eşyalar, seramik heykeller ve butik seri üretim ürünlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesinde çalışmıştır. Bir çok ulusal ve uluslarası fuarlarda yer almış dönemin öncü seramik atölyelerinden biri olmuştur. Atölye, kurulduğu dönemde yaklaşık 15 çalışanı ile artistik seramik duvar panoları üretimine paralel olarak seri üretim seramik ürünler üretmiştir.

 

Bu dönemde ekonomik koşulların değişmesi ve ucuz Çin üretimi seramik ürünlerin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de yaygınlaşması ile beraber Taç Seramik Atölyesi katma değeri yüksek, artistik sanat ürünlerine yönelmiştir. Bunun sonucu olarak iş hacmimizin ağırlıkta olduğu Akdeniz bölgesine yoğunlaşılmış ve 1996 yılında Taç Seramik Sanat Atölyesi çalışmalarını Antalya 'da sürdürmeye başlamıştır.

Antalya merkezdeki atölyemiz seramiğe ilgi duyan sanat severlere, seramiği öğrenmek isteyen sanatçı adaylarına ve seramik eğitimi almış sanatçılara atölye imkanları sağlamış aynı zamanda üniversitelerin ilgili bölümlerindeki öğrencilere staj imkanı tanıyarak kendi çalışmalarını gerçekleştirmelerinde destekte bulunmuştur. Antalya'da birçok sanat projesi üretip, farklı sanat etkinliklerine katılmıştır. 

 

Atölyemiz kuruluşundan itibaren  Türkiye'nin çeşitli yerlerine toplamda 1000 m2 ye ulaşan seramik duvar panoları yapmıştır. Doğa ve doğaya ait soyut formlar, Anadolu medeniyetlerine ve kültürel değerlerimize ait motifler ile oluşturduğumuz seramik duvar pano çalışmalarımızı hem modern hem de folklorik bir çizgide Taç Seramik üslubuyla oluşturmaktayız. 

 

Yaklaşık olarak 40 yıllık tecrübemizle ağırlıklı olarak rölyef artistik seramik duvar panoları, seramik heykeller ve özel tasarım ürünler üretmeye devam etmekteyiz.

Hakkımızda

1985
1987
bottom of page